Související projekty

Geobibline

Česká geografická bibliografie online.
http://www.geobibline.cz/


MapRank Search

Technologie umožňující vizuální vyhledávání map pomocí vymezení hledaného území.
http://www.mapranksearch.cz/Výzkum nových metodik a technologií digitalizace, zpřístupnění a využití starých map, plánů, atlasů a glóbů

Projekt zaměřený na digitalizaci a zpřistupňování historických dat a navazující aplikace, jehož cílem je zkoumání možností integrace a uplatnění historických map v kontextu moderních technologií a aktuálních mapových podkladů a aplikací. Výsledky by měly poskytnout ucelený pohled na vývoj krajiny a jejího zobrazování v českých zemích.
http://naki.vugtk.cz/


Staré mapy online

Projekt vyvíjel online nástroje pro správu, manipulaci a vizualizaci historických mapových sbírek na webu (kolaborativní georefrencování, anotace, 3D vizualizace, přesná analýza, specifikace geometadat), které umožňují vyhledávání map stejného území v různých mapových sbírkách nebo přikládání historických map jako vrstev na podklad Google Maps, Open Street Map nebo podobných aplikací.
help.oldmapsonline.org


Oldmapsonline

Projekt navazující na Staré mapy online, jehož cílem je zdokonalit vyvinuté nástroje a aplikovat je v ostrém provozu na významné světové sbírky.
http://www.oldmapsonline.org


Staré mapy.cz

Webový rozcestník pro české mapové sbírky a zájemce o historickou kartografii obecně. Web je provozován v českém jazyce.
http://www.staremapy.cz/
Comments